Retro and Rare
covering unique games from past and present

Zasłony do drzwi

June 27th, 2015 by Dziku

Tkaniny siatkowe mocowane są w oknach, w drzwiach wejściowych lub na tarasy, których rolą jest ochrona lokali przed muchami.

Cieszące się popularnością na rynku moskitiery do drzwi wytwarzane są w ramkach, na indywidualne zamówienie. W tym przypadku zachodzi potrzeba dokładnego pomiaru robionego przez specjalistę uwzględniającego wymagania nabywcy i elementy dotyczące budowy okna lub drzwi. Wiąże się to ze znacznym kosztem i z dłuższym czasem czekania na efekt końcowy.

Najprostszym i generującym niewielkie koszty pomysłem są moskitiery przeznaczone do osobistego montażu. Proponowane są w zestawach składających się z tkanin siatkowych o zróżnicowanych wymiarach oraz samoprzylepnych rzepów. Wystarczy niewiele minut, by przykleić rzep na ramkę okna lub drzwi, a potem przyczepić do niego siatkę. Łatwość i prędkość montażu oraz niska cena to istotne zalety moskitier. Możliwe jest, by je (w odróżnieniu od moskitier mocowanych na stałe w świetle okna) zabrać wybierając na urlop i nawet na kempingu pozbyć się fruwających nad łóżkiem owadów właśnie wtedy, gdy najmocniej potrzebujesz snu.

Najpopularniejszą i użyteczną osłoną przeznaczoną do drzwi wejściowych i tarasowych tworzącą barierę dla owadów jest zasłona „Retis 4 pasy”.

Dostarczana jest jako nieskomplikowany set do indywidualnego złożenia. W opakowaniu są pasy siatki z obciążnikami oraz listwa mocująca. Montaż moskitiery polega na dostosowanie długości listy do szerokości ościeżnicy i stosowne mocowanie pasków wewnątrz listwie. Znakomicie chroni wnętrze przed insektami, jest mocna i praktyczna.

Siatki w kolorze antracyt pasują wspaniale tam, gdzie jest ryzyko szybkiego ich zabrudzenia. Są także mniej widoczne w przypadku czarnej stolarki, jak i przy dzwiach z oknami pokrytymi powłokami odblaskowymi.

Posted in Misc

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.