Retro and Rare
covering unique games from past and present

ubezpieczenie grobowca

October 30th, 2015 by mAskasieie45gg

Cmentarz jest w naszym kraju znakiem pamięci o naszych nieżyjących bliskich. Niestety, tak jak każdy przedmiot, narażony jest na wpływ czynników zewnętrznych. Koszt granitowego grobowca to bardzo duży wydatek, skutkiem tego uszkodzenia spowodowane przez siły przyrody bądź grasujących na cmentarzu wandali mogą być bardzo dotkliwe. Co roku w ten sposób dewastowanych jest dużo grobowców. Tylko w czerwcu tego roku, chuligani zniszczyli 50 nagrobków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Łączna kwota zniszczeń to setki tysięcy złotych. Do podobnego aktu wandalizmu doszło latem w Białej Rawskiej oraz w Kiekrzu województwie wielkopolskim. Dochodzenie wyrównania strat od sprawców wandalizmu jest nadzwyczaj uciążliwe, bo ich wykrywalność pozostawia dużo do życzenia, a układy nadzorowania to na wielu cmentarzach wciąż rzadkość. Zazwyczaj sami musimy ponieść koszty napraw i odnowy. Takich przykładów jest niesłychanie dużo, a chuligani to nie jedyne zagrożenie. Miejsca pamięci nadzwyczaj często zdobią stare drzewa, które na nieszczęście nie zawsze znoszą napór gwałtownego wiatru lub obciążenie lodem.
Dobrym zabezpieczeniem może być ubezpieczenie nagrobków, które jest coraz to popularniejszą opcją do ubezpieczenia mieszkania. Ubezpieczenie obejmuje szkody, jakie zaistniały w nagrobku lub grobowcu.
Otrzymamy zadośćuczynienie, jeżeli straty powstały w konsekwencji zdarzeń losowych:
powodzi,
huraganu,
deszczu nawalnego,
uderzenia pioruna,
upadku drzewa
kradzieży
dewastacji.

Ubezpieczenie nie obejmuje natomiast kosztów naturalnego niszczenia grobowca wynikającego z upływu czasu, zarówno kradzieży kwiatów, wieńców. Koszt ubezpieczenia nagrobka to nieduży koszt.
Listopad to wyjątkowy czas pamięci o zmarłych osobach, których już nie ma między nami. Powinno się jednak uświadomić sobie, że grobowce narażone są na dewastację przez cały rok i dlatego warto je chronić za pomocą polisy ubezpieczeniowej

Więcej na cena ubezpieczenia nagrobka

Posted in Misc

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.