Retro and Rare
covering unique games from past and present

Taśmy z klejem

June 27th, 2015 by Dziku

Największymi pozytywami taśm epdm są: udogodnieniaw montażu, dużyasortyment: różnorodność, duży asortymentform, mnogośćrozmiarów, bogata wybór barw. Ze względu na właściwości gumy komórkowej EPDM uszczelki zrobione ze wskazanego materiału są nadzwyczajgiętkie, dobrzedopasowują się do uszczelnianej obszaru, poddają się naciskowi i wracajądo pierwotnegoformy po jego ustąpieniu. Są odpornena oddziaływanieozonu i wody. Plastyczność zachowują iw temperaturach poniżej zera. Zastosowany spoiwoumożliwiadobremocowanie uszczelek na obszarachz materiałów sztucznych, lakierowanych, drewnianych, metalowych.

Profile samoprzylepne robione są także jako profilowane, czyli w przekroju zamiast prostokąta tworzą kształty (np. profile typu E, P, D). W grupie z uszczelkami prostokątnymi z uwagi na swojewyjątkowe cechyznajdują zastosowanie w przemyśle, budownictwie i motoryzacji.
Uszczelki samoprzylepne to najczęściej prostokątne w przekroju paski wykonane z gumy spienionej EPDM. Znacznyróżnorodność miar i dowolność zastosowania sprawiają, ze jest to jedno z najbardziej cenionych uszczelnień.

Uszczelki samoprzylepne posiadają niemało przeznaczeń. Można je montować w każdym miejscu, gdzie wykorzystane będą ich cechy – wymiary, twardość, ubarwienie itp. Z reguły wykorzystuje się je do ocieplania okien lub drzwi, jako całkiem niekosztowny modus na radzenie sobie z „uciekającym” przez szpary okien i drzwi ciepłem, co przekłada się na kosztowne zobowiązania za media.

Posted in Misc

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.