Retro and Rare
covering unique games from past and present

Siatki do drzwi

June 27th, 2015 by Dziku

Tkaniny siatkowe instalowane są na oknach, w drzwiach wejściowych lub tarasowych, których rolą jest zabezpieczanie lokali przed insektami.

Popularne na rynku zasłony wykonywane są w obramowaniach, na indywidualne zlecenie. W tej sytuacji zachodzi potrzeba dokładnego pomiaru wykonanego przez konsultanta uwzględniającego oczekiwania nabywcy oraz szczegóły dotyczące wykonania okna lub drzwi. Łączy się to ze znacznym kosztem i z dłuższym okresem czekania na wykonanie.

łatwym oraz niekosztownym rozwiązaniem są moskitiery przeznaczone do osobistego montowania. Oferowane są w kompletach składających się z tkanin siatkowych o zróżnicowanych rozmiarach oraz klejących taśm rzepowych. Potrzeba niewiele minut, by zamontować rzep na ramę okna lub drzwi, a wówczas dołączyć do niego siatkę. /niewielka trudność i szybkość mocowania oraz niewysoka cena to zalety zasłon przeciw owadom. Można je (w odróżnieniu od moskitier mocowanych na stałe w przestrzeni okna) zapakować wybierając na urlop i nawet na kempingu pozbyć się fruwających nad łóżkiem insektów właśnie wtedy, gdy najmocniej życzysz sobie spania.

Najpopularniejszą i praktyczną osłoną dedykowaną do drzwi wejściowych i balkonowych tworzącą barierę dla owadów jest zasłona „Retis 4 pasy”.

Siatki w kolorze antracyt spisują się wspaniale tam, gdzie jest ryzyko prędkiego ich pobrudzenia. Są także mniej widzialne w przypadku ciemnej stolarki, jak i przy dzwiach z oknami z warstwą odblaskową.

proponowana jest jako nieskomplikowany set do indywidualnego montażu. W kartoniku znajdują się paski tkaniny siatkowej z obciążnikami oraz listwa mocująca. mocowanie zasłony polega na dopasowaniu wymiarów listy do wymiarów ościeżnicy i stosowne mocowanie pasków wewnątrz profilu. Dokładnie zabezpiecza mieszkanie przed insektami, jest odporna i praktyczna.

Posted in Misc

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.