Retro and Rare
covering unique games from past and present

Osłony rantów

June 27th, 2015 by Dziku

Uszczelki zaciskane na krawędzie to ogromna gromada uszczelnień stosowanych do zabezpieczania fragmentów sterczących, odsłoniętych. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie i przemyśle, prawie w każdej specjalności: energetyce, systemach wentylacji klimatyzacji oraz systemach cieplnych – w kazdym miejscu, gdzie jest konieczność przysłonięcia i ochrony ostrych lub nieregularnych krawędzi szyb, drzwi, włazów, sklejek.
Mają wyjątkową trwałość na warunki zewnętrzne (promienie UV, temperatura) i działanie różnych związków. Uszczelki na obrzeża spełniają rolę blokady przed wodą, wilgocią, pyłem, nawet cieczami typu oleje lub benzyna. Zrobione są z EPDM, PVC lub NBR. Wszystko to powoduje, że są wyśmienitym rozwiązaniem zabezpieczającym.

Uszczelnienia na krawędź posiadają elastyczną część wypełniającą (fragment umieszczony po prawej lub lewej stronie lub na górnej części) i część mocującą. O rodzaju zastosowanej uszczelki przesądza wymiar rantu, na którym ma być zamocowana i potrzebny rodzaj uszczelnienia. Uszczelnienia te w części mocującej posiadają stalowe uzbrojenie dające wyjątkowo pewne mocowanie, które ściska się na rantu elementu nośnego. Unikalna technologia tworzenia uzbrojenia sprawia, że pomimo zastosowania stalowego wnętrza, uszczelki te są bardzo plastyczne i można je giąć w wybranej płaszczyźnie. Dla każdej uszczelki tego typu wskazane są promienie gięcia podane w milimetrach, grubość krawędzi, na której można uszczelkę zamocować i rodzaj wykorzystanego materiału.

Posted in Misc

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.